Du er her: FORENINGER · Slesvig-Flensborg amt

Foreninger i Slesvig-Flensborg amt

Dannevirke Ungdomsforening
www: www.danevirke-uf.de
Formand: Silke Gustafson, gustafson-dannewerk@t-online, Tel.: 04621-32537
Sport: Hobbyarbejde
Hanved Ungdomsforening
Formand: Helge Bastiansen, helge@bastiansen.info, Tel.: 04608-282
Sport: Badminton, Løb, Pilates, Hobbyarbejde
Harreslev Modelflyveklub
Formand: Jørgen Korsgaard, jkorsgaard@foni.net, Tel.: 04608-6899
Sport: Modelflyvning
Harreslev-Kobbermølle UF
www: www.hkuf.eu
Formand: Ina Blaas, stefan.blaas@t-online.de, Tel.: 0461-75384
Sport: Badminton, Håndbold, Fodbold, Petanque, Svømning
Hatlund Ungdomsforening
Formand: Sven Schmoll, seven_schmoll@skoleforeningen.de, Tel.: 04632-385
Sport: Dans
Husby Ungdomsforening
Formand: Susanne Kusch-Nielsen, mjoelner@gmx.de, Tel.: 04634-930755
Sport: Hobbyarbejde
Dansk UF Jaruplund
Formand: Anneli Rohloff, annelidk@web.de, Tel.: 04602-967612
Sport: Svømning, Hobbyarbejde
Moldened Ungdomsforening
Formand: Simon Kurt, simkuje@foni.net, Tel.: 04621/21884
Sport: Bordtennis
Satrup Ungdomsforening
Formand: Yannik Fürst
Sport: Badminton
Slesvig Idrætsforening
Husumer Str. 72
24837 Schleswig
Tel.: 04621-26940
E-Mail: slesvig-if@foni.net
www: www.slesvig-if.de
Formand: Jan Lübker, slesvig-if@foni.net, Tel.: 04621-51763
Sport: Badminton, Fodbold, Gymnastik, Håndbold, Petanque, Nordic Walking
Slesvig Roklub
Am Louisenbad 6
24837 Schleswig
Tel.: 04621-26940
Fax: 04621-995017
E-Mail: formand@slesvig-roklub.dk
www: www.slesvig-roklub.dk
Formand: Birger Kühl, formand@slesvig-roklub.dk, Tel.: 04621-24867
Sport: Kajak, Roning, Ergometerroning, Søsport
Store Vi Ungdomsforening
Formand: Klaus Borchardt, Tel.: 04604-577
Sport: Badminton, Bordtennis, Volleyball
Strukstrup Ungdomsforening
Formand: Stefan Klügel, stefan.kluegel@t-online.de
Sport: Badminton
Sønderbrarup Ungdomsforening
Formand: Karen Andresen, dierks-andresen@t-online.de, Tel.: 04641-3857, Andrea Neumeister
Sport: Badminton, Fodbold, Gymnastik, Pilates
Trene Ungdomsforening
Formand: Per Dammann, two-pott@gmx.de, Tel.: 0461-4808472
Sport: Bordtennis
Valsbøl og Omegns Folkedansere
Formand: Gertrud Jürgensen, dannebrog@t-online.de, Tel.: 04673-1268
Sport: Folkedans
Vanderup Ungdomsforening
Sport: Badminton, Petanque, Nordic Walking, Tai Chi
Vesby og Omegns UF
Formand: Silke Thießen, silke.thiessen@googlemail.com, Tel.: 04605-188727
Sport: Badminton, Bordtennis, Fodbold
YDUN
Formand: Jonna Rebentisch, polkadotnew@gmail.com, Tel.: 04639-782503
Sport: Fodbold